ESER OTOMOTİV

Firmamız ilk faaliyetine, Selahaddin ve Ahmet BÖLÜKBAŞ’ ın 1979 yılında İSTANBUL’ da Rot ve Rotil üretimiyle başlamıştır. Daha sonraları Fehmi BÖLÜKBAŞ, Hilmi BÖLÜKBAŞI ve Necmeddin BÖLÜKBAŞ’ ın katılımlarıyla 1980 yılında, As Metal Rot ve Rotil Sanayi olarak BURSA’ daki ilk adresinde üretim faaliyetine devam etmiştir. Kuruluşunun 10’ uncu yılında bugünde faaliyetlerini sürdürdüğü daha büyük ve modern olan BURSA’ daki ikinci adresine taşınmıştır.

5000 m2 kapalı alana sahip olan firmamızın üretim kapasitesi yıllık 3.000.000 adettir. 120 ila 140 arasında değişen miktarlarda personel istihdam eden firmamız, karayolu taşıtlarının yönlendirme ve süspansiyon sistemlerine ait Rotil, Rotbaşı, Orta Rot, Ara Rot, Rot Mili, Rotilli Kol, Rot Kolu, Viraj Rotu, Askı Rotu, Viraj Tandır Kolu, Tıkırtı Burcu v.b. parçaları üretmektedir.

Firmamız, çeşitli araç markaları için yaklaşık 1200 çeşit yönlendirme ve süspansiyon sistemi parçası üretmektedir. Firmamız ürettiği bu ürünlerini aynı zamanda ALMANYA, AZERBEYCAN, BELÇİKA, BEYAZ RUSYA, BOSNA HERSEK, BULGARİSTAN, CEZAYİR, ÇEK CUMHURİYETİ, IRAK, İNGİLTERE, İRAN, İSPANYA, İSRAİL, İSVEÇ, İSVİÇRE, İTALYA, K.K.T.C., KIRGIZİSTAN, KOSOVA, KOSTA RİKA, LİBYA, LÜBNAN, MAKEDONYA, MISIR, MOLDOVA, NİJERYA, POLONYA, RUSYA, SIRBİSTAN, SLOVAKYA, SLOVENYA, SUUDİ ARABİSTAN, TÜRKMENİSTAN, UKRAYNA, ÜRDÜN, YUNANİSTAN gibi ülkelere de ihraç etmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar Önce Kalite parolasıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, ilk olarak 1984’ te TSEK belgesi almıştır. İlerleyen zamanlarda, Şubat 1988’ de Rotbaşları için TS 5476, Eylül 1991’ de Rotiller için TS 9444 ve Kasım 1993’ te Rot kolları için TSE’ den belirtilen standartları taşıdığına dair TSEK belgesini almıştır. Ürünlerinin kalitelerini TSE belgelerini alarakbelgeleyen firmamız, denetimve takipleri SGS Yarsley (İngiltere)tarafından yapılarak 05 Mayıs 1998’de ISO 9002 KaliteGüvence Sistemi belgesini almıştır. 2008 yılının Kasım ayında ISO 9001:2008 revizyonun yayımlanarak yürürlüğe girmesi nedeniyle, 2009 yılı başından itibaren sistemini tekrar düzenlemeye başlayan firmamız, 17 Ekim 2009 tarihinde gerekli denetimleri başarıyla tamamlayarak ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almıştır.

Kaliteyi ve müşteri memnuniyetini temel alan hedeflerimize inanıyor ve bu inançla hedeflerimize ulaşmak için faaliyetlerimize devam ediyoruz.Kalitemiz; Geçmişte başarımızın nedeni, gelecekte ise varlığımızın teminatıdır.